Sun. Jun 26th, 2022
Türkiye'de Üretilecek Xiaomi Redmi 9C Hakkında

Türkiye’de Üretilecek Xiaomi Redmi 9C Hakkında

Xiaomi Redmi 9C Hakkında Ortadoğu Pazarlama Müdürü olan Cindy Chang, NTV’ye açıklama yapmış oldu. Açıklamasında Türkiye’de bir yapınak açılacağını ve burada Redmi 9C modelinin üretileceğini duyurdu. Bu sayede de Xiaomi Redmi 9C Hakkında fiyatlarının düşmesi planlanıyor. Xiomi Redmi 9C Türkiye’ye ne vakit gelecek sorusunun cevabını merak edenler de bu izahat sonrası meraklarını giderdi. Düşüşün ne oranda olacağı hakkında hemen hemen bir malumat yok.
Hindistan ve Endonezya sonrası akıllı telefon üretimi gerçekleşecek üçüncü tesis İstanbul Avcılar’da açılacak. Xiaomi Redmi 9C  modeli için açıklamalarda bulunan Chang, Türkiye’de montaj faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi yardımıyla fiyatın düşeceğini de doğrulamış oldu. Kesin olarak indirim payı belirtmeyen Chang, kısa sürede bununla ilgili açıklama yapacağını da söyledi.

Türkiye'de Üretilecek Xiaomi Redmi 9C Hakkında

Xiomi Redmi 9C Özellikleri 2021

Xiaomi Redmi 9C özellikleri incelendiğinde yüksek monitör/beden payı ile öne çıkıyor. Üçlü kamera tasarımına sahip modelin uygun fiyatlı olması da kullanıcıları cezbediyor. Büyük ekran ve büyük batarya sunan Xiaomi Redmi 9C yorumları da günlük ihtiyaçları karşılayan bir telefon olduğu yönünde.
Genel özelliklerine bakıldığında MediaTek Helio G35 CPU ve PowerVR GE8320 GPU’ya sahiptir. 2, 3 ve 4 GB Ram’e sahip modelde depolama alanında da iki sınıflandırma bulunuyor. 32 GB ve 64 GB olarak piyasaya sunulan telefonun monitör boyutu ise 6,53 inçtir. 720×1600 piksel HD+ çözünürlüğü de Xiomi Redmi 9C özellikleri arasında yer alıyor.

Xiaomi Redmi 9C Teknik Özellikleri Xiaomi Redmi 9C Hakkında

Xiaomi Redmi 9C kamera özellikleri ise kullanıcıları memnun ediyor. 13 MP ana kameraya haiz telefonda ultra geniş açı kamera bulunuyor. Ön kamerası ise 5MP’dir. Batarya özelliklerine bakıldığında kapasitesinin 5000 mAH bulunduğunu ve kablolu şarjın 10W hızında olduğu söylenebilir. Android 10 işletim sistemine haiz modelde MIUI 12 arayüzü bulunuyor. Kamera hakkında sayılacak bir öteki hususiyet de 2MP kamera derinliğine haiz olduğudur.
Xiomi Redmi 9C Türkiye’ye ne zaman gelecek sorusunun yanıtını alanlar telefonun Türkiye’deki fiyatının ne olacağını da merak ediyor. Xiaomi Redmi 9C kullanıcı yorumları göz önüne alındığında kullanıcıları memnun etmiş olduğu görülüyor ancak ilerleyen günlerde telefon fiyatının düşmesiyle bu sevinç daha da artacak.

Xiaomi Mi Pro Laptop Özellikleri 2021

By Admin

One thought on “Türkiye’de Üretilecek Xiaomi Redmi 9C Hakkında”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *