Sat. Jun 25th, 2022
Android Telefona ve Xbox'a Kol Bağlamak

Android Telefona ve Xbox’a Kol Bağlamak

Android Telefona ve Xbox'a Kol Bağlamak
Android Telefona ve Xbox’a Kol Bağlamak

Android telefona kol bağlamak son dönemde popüler bir hal kazandı. PS4, Nintendo, Xbox ve Swich kolları dahi olmak üzere çeşitli USB ya da Bluetooth ile bağlanan cihazlara kol bağlayabilirsiniz. Özellikle Android cihazlarda oynan Mobil oyunlar deneyiminizi geliştirmede oldukça fayda sağlıyor. Android telefona ya da Xbox cihazına kol bağlayarak oyunun daha kolay oynanmasını sağlayabilirsiniz.

Android Cihazlarda Kol Neden Tercih Edilir?

Android cihazın markası ne olursa olsun kol bağlanarak oyun oynanma olanağı bulunur. Android telefona kol bağlamak oldukça yaygın olarak tercih ediliyor. Bunun nedeni oyunda ki bölümlerin kol sayesinde daha rahat oynanması ve kullanıcıya kolaylık sağlamasıdır. Genel olarak PS4, Xbox gibi cihazlara USB kablosu ya da Belutooth ile bağlantı yaparak eşleştirmek mümkündür. Oyun kumandasını Android cihazınız ile eşleştirmek için beş genel seçeneğiniz bulunuyor:

Android Telefona ve Xbox'a Kol Bağlamak
PS4 kolu
USB kablolu bir kol
Xbox kolu
Kablosuz Bluetooth’lu bir kol
Nintendo Sqich Joy-Con
Bazı oyun severler konsol kollarını Android sistemli cihaza bağladıktan kısa süre sonra gecikme ya da kopma yaşadıklarını belirtiyor. Bunun için Root atmanın çözüm odaklı olduğunu belirtiyorlar. Fakat bu gibi durumlarda Bluetooth özellikli cihazlara kol bağlamak kesin çözümdür.

PS4 Kumandası Android Telefon ile Nasıl Bağlanır?

PlayStation 4 kolu sadece cihaz üzerinde değil Android telefona da Bluetooth üzerinden kablosuz olarak bağlanır. Android telefona Joystick bağlamak oyunun daha kolay oynanmasına olanak tanıyor. PS4 kumandasını Android telefona bağlamadan önce hem Android cihazda hem de PS4 kolunda Bluetooth özelliği açmanız gerekir. Cihaz araya tıkladığınız zaman oyun konsolu üğzerinde PlaysStaion butonunu basılı tutmanız gerekiyor. Bu sırada Android cihazınız oyun konsolunu ağ üzerinden görecektir. Daha sonra Android cihazınızda oyun koluna tıkladığınız zaman eşleştirme menüsü açılmış olur. Bu aşama son aşamadır.

Android Telefona ve Xbox'a Kol Bağlamak
PS4 kolu ile Android telefonunuz eşleştiği zaman PS4 kolunda bulunan sabit olarak yanan mavi ışık yanıp söndükten sonra tekrardan sabit duruma gelir. PS4 oyun kumandası sayesinde en son zor oyunları eğlenceli ve başarılı sonuçlar elde etmiş oalrak oynayabilirsiniz.

By Admin

One thought on “Android Telefona ve Xbox’a Kol Bağlamak”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *